PILAWSKI

Projektant Bartosz Pilawski

Bartosz Pilawski to polski projektant mody i założyciel autorskiej marki PILAWSKI. Swoją pierwszą kolekcję stworzył w 2017 roku i od tamtej pory nieustannie podbija serca coraz szerszego grona miłośników mody. Pomimo młodego wieku ambitny projektant ma już na swoim koncie owocne współprace z prestiżowymi osobistościami ze świata mody. Dzisiaj Pilawski jest przez wielu nazywany modowym głosem młodego pokolenia. Wyróżnia go zarówno pasja, jak i kreatywność, która stanowi powiew świeżości w rodzimej branży modowej.

Projektant specjalizuje się w zacieraniu granic, co można zaobserwować w swobodzie, z jaką łączy ze sobą różne materiały, kroje i motywy w odzieży. Artysta pozostaje w ciągłym rozwoju, podejmując współprace z cenionymi na rynku podmiotami takimi jak Open’er Festival, KTW Fashion Week czy Tauron Nowa Muzyka. Choć nie można odmówić mu pomysłu na siebie, autorskie linie ubrań Pilawskiego to również efekt twórczej inspiracji: rytmem życia miejskiego i muzyką. Tworzy markę ubrań dla silnych kobiet, a każdą kolekcję charakteryzuje bezkompromisowość. 

Znakiem charakterystycznym Bartosza Pilawskiego jest stawianie dużego nacisku na prostotę, użyteczność oraz wygodę projektowanych kreacji. W ofercie marki PILAWSKI można znaleźć zatem nie tylko szykowne suknie, kombinezony i marynarki, ale również oryginalne t-shirty, bluzy czy spodnie. Jego odzież powstaje z myślą o ludziach żyjących w dużych aglomeracjach miejskich, którzy znajdują się w ciągłym pędzie. Z tego powodu kroje ubrań Pilawski doskonale komponują się z miejskim stylem życia, a wyraziste formy są trwałe i ponadczasowe względem trendów. Być może dlatego projektant tak rozsmakował się w stylu modowym, jakim jest streetwear – znacznie bardziej minimalistyczny i swobodniejszy względem pełnej przepychu mody high fashion. W stylistyce Pilawskiego dominują barwy monochromatyczne, często zestawiane ze sobą na zasadzie kontrastu, a niekiedy także z wyrazistym akcentem kolorystycznym, na przykład zieleni albo chabru.  

 

Atelier mody Katowice Porcelanowa 23 

Źródła niebanalnej prostoty i wyjątkowości projektów Bartosza Pilawskiego można doszukiwać się także w pochodzeniu projektanta. Nieprzypadkowo dla tworzonego przez Pilawskiego atelier mody Katowice stały się główną lokalizacją. Jak podkreśla sam artysta, rozpoczął swoją przygodę z projektowaniem na Śląsku i to w historycznej Fabryce Porcelany kontynuuje swoją pracę z czystej pasji. Jego pracownię można znaleźć pod adresem Porcelanowa 23 w Katowicach.